RADOST, VZRUŠENÍ, POTĚŠENÍ A SVOBODA

Čtyři klíče ke štěstí.

Pokaždé, když si na začátku roku dělám jantru, nástěnku vizí, vision board nebo jakkoli to chcete nazvat, mám v ní tyto čtyři klíče. Klíče ke štěstí.

Cítím, jak potřebuji ve všem, co dělám, vnímat radost. Když plánuji nějaký projekt, když jsem pozvána k nějaké spolupráci, když mám udělat nějaké rozhodnutí nebo domlouvám nějaké setkání, musím cítit, že ve výsledku bude radost. Že to, co dělám, dělám pro radost. Například, když se rozhodujeme, jestli rekonstruovat byt. Plánujeme to už několik let a vždycky čekáme na léto. Pak přijde léto a nikomu se do toho nechce. Nakonec se shodneme na tom, že máme pořád krásný byt a jsme v něm spokojení a rekonstrukce se přesouvá na další léto. Letos ale cítím radost. Strašně se těším, až budou pokoje hotové, nové, úplně jiné, než jsou teď a jak si budeme užívat nového prostředí, které sebou samozřejmě přinese novou svěží energii. Cítím radost a to už je dost na to, abych do toho šla. Teď už je tady to správné flow, zábava a adrenalin. A to je podstatné, bez toho by to nešlo.

A tím se dostáváme ke druhému klíči, ke vzrušení.

Tomu vzrušení, které předchází takové věci, jako je rekonstrukce bytu, na kterou se už dopředu těšíte (tedy jestli jste to někdy zažili:-).

Tomu vzrušení, které prožíváte, když plánujete někomu překvapení, něčí oslavu, vánoce, když pracujete na novém projektu nebo jdete na první rande. Tomu vzrušení, které sebou nese trochu napětí, trochu zvýšený tlak, trochu bušení srdce a trochu endorfinů. Vzrušení, které vám připomíná, že jste naživu a že život stojí za to!

Obrácená strana mince vzrušení je potěšení. Potěšení všeho druhu!

Potěšení z dobrého jídla, z krásného setkání, z nádherné hudby, z divokého tance, z kvetoucí zahrady nebo z deště, co ji zkropí, z pohledu do očí, z dobře stráveného dne, z dojemného filmu, z chuti čokolády, z vůně lesa, ze zpěvu ptáků, z pohledu na své děti. Potěšení z milování, po kterém se ještě hodiny chvějete, nebo jen z pohlazení, z objetí. Potěšení z čehokoli, co je vám milé, co vás těší. Potěšení, které si tak často málo dopřáváme a které tak často odmítáme nebo si jej prostě jen neumíme dovolit. Potěšení z toho, dát si nohy na stůl a vychutnat si kávu. I když je zrovna na to ta „nejnevhodnější doba“. Ale kdo to říká, že je nejnevhodnější doba? Rodič v naší hlavě? Každá doba a každý čas je vhodný pro potěšení! Umění dopřát si potěšení, potěšit se, je klíčem, ke šťastnému životu! Dává to smysl.

A konečně svoboda!

Svoboda pramenící z toho všeho. Když se soustředím na to, aby při mém rozhodování hrála hlavní roli radost, abych cítila vzrušení a tep srdce, abych se pořád na něco těšila a dopřávala si potěšení všeho druhu, z každé maličkosti, co nejvíc to jde, pak cítím svobodu. Svobodu duše, mysli, svobodu, která dovolí mé sebevyjádření, svobodu, která mi zajistí, abych se mohla zhluboka nadechnout, abych to mohla být JÁ. Já, taková, jaká jsem. A abych si dělala přesně to, co chci.  Bez omezení, bez nesmyslných hranic, bez zátěží a koulí na noze. V souladu s mou vnitřní pravdou.

RADOST, VZRUŠENÍ, POTĚŠENÍ A SVOBODA.

Čtyři klíče ke štěstí.

Zkuste to také. Stojí to za to!:-)

Seberealizace a poslání ženy 2016

Jana Mašková Zimolová, CSB
Lektorka v oblasti sexuality a intimních vztahů
www.terapiedotykem.cz
+420603404168