Se sourozenci se nespí! Nebo jo?

Představte si, že by na vaše erotické vzrušení mělo vliv to, jestli jste jedináček, nejstarší, prostřední nebo nejmladší sourozenec. Představte si, že vaši chuť nebo nechuť k sexu, velice silně ovlivňuje i tento fakt.

Dejme tomu, že jste jako žena celý život vyrůstala s o mnoho let starším bratrem. Ten se o vás staral, chránil vás a naplňoval vám pocit bezpečí. Měl vás rád. V jeho společnosti jste se cítila uvolněná a sama sebou. Milovala jste ho a plně jste mu důvěřovala. Byl to silný mužský element ve vašem životě. V pozdějším věku si najdete partnera a jste spolu velmi šťastni. Není náhoda, že bez ohledu na věk má, podobné kvality, jako váš bratr. Cítíte se s ním velice uvolněná, v důvěře a bezpečí. Zažíváte s ním pocity, které již znáte z dětství. Jako by se vše v nějaké pozměněné formě opakovalo, jen to má jiný scénář. Našla jste lásku svého života. Jenže.

Ve vaší mysli je odjakživa vytesaná jedna důležitá věta: SE SOUROZENCI SE NESPÍ.

Ví to každý, je to zákon a je to hluboko. Nezpochybnitelný fakt. Tak to prostě je. Věděla jste to celé dětství, někde vzadu ve vaší hlavě. „Je to proti přírodě“, takže vás to zkrátka ani nenapadlo. Je ale dost jisté, že pokud ve vás váš muž spíná podobné pocity, jako váš bratr, spíná ve vás taky tuhle větu, když přijde na věc. Může se to na pozadí dít a tudíž jde vaše chuť na sex do kopru?

Další příklad.

Jste nejstarší sourozenec. Celé dětství jste doma kápo. Provokujete, dráždíte, uplatňujete svou moc z pozice staršího. Možná lehce šikanujete svou nejmladší sestru. Ta vás za to nenávidí, přestože vás miluje, a tyto dva pocity se v ní neustále melou. V dospělosti si najdete ženu, která byla nejmladší sestra. Dostávala to doma od svého nejstaršího sourozence pěkně sežrat. Štval jí, ale přesto se s ním smála, záleželo jí na něm, dráždil ji a přece jí byl tak blízký, že se na něj nikdy nevydržela dlouho zlobit.

S touto ženou máte podobný vztah. Je z vás neustále podrážděná, často bezmocná, podléhá vašim provokacím a nájezdům. Nemůže si ale pomoc, přesně takového vás miluje, možná někdy částečně i proti své vůli. Jste pro ni jako magnet. Tady může zafungovat síla „zakázaného ovoce“. Drážděním vzniká vzrušení. A i když se se sourozenci nespí, u vás je to sice podobný, ale jiný scénář – sex je dovolen. Může se tedy s vámi cítit podobně, jako se starším bratrem, ale může s vámi spát. Podvědomě může mít pocit, že porušuje nějakou normu, na vědomé úrovni ale ví, že ne. Jinými slovy, užívá si „zakázané ovoce“, to přináší do vztahu adrenalin a chuť na sex je tím naopak podpořena. I když to ve vztahu může být někdy náročné, minimálně alespoň v sexu je to značka ideál.

Tohle všechno si samozřejmě běžně neuvědomujeme. Děje se to na pozadí. Tak, jako se říká, že žena si podvědomě hledá tatínka, a když ho najde, mají někdy problémy v sexu, protože … s tatínkem se nespí, což jste jistě už mnohokrát slyšeli. Stejný princip může ovlivňovat i fakt, kolikátý jsme sourozenec a kolikátý sourozenec je náš partner. Není to jediný fakt, který ovlivňuje naši chuť nebo nechuť k sexu. Ale rozhodně může být důležitý a určitě stojí za to se nad ním zamyslet.

Všechno se dá řešit, všechno se dá nastavit. Ve své terapii Objev svou erotickou bytost se svými klienty vždy hledám „žáby na prameni“ jejich touhy i tímto způsobem. Díváme se pod pokličku. Tam, kde by je samotné ani nenapadlo hledat. Chuť nebo nechuť na sex je, jak víte, většinou v hlavě. Když máme se svým partnerem krásný vztah a ve všem, kromě sexu, si rozumíme, není to důvod k rozchodu ani k nevěře. Je to důvod k pátrání. Sám je na to člověk krátký, ale s pomocí odborníka jsme nakonec často překvapeni, jak je to ve skutečnosti snadné a dává to smysl. Jen se na to musí trochu od lesa:-)