Začni den masturbací

Co kdybyste se o masturbaci učili v dětství nebo v pubertálním věku jako o nástroji osobního rozvoje od svých rodičů?

Co kdyby vás učili, že je možné vybudovanou energii v pánevním dně rozvádět do celého těla a být tak zdravější, šťastnější a silnější?

A kdyby vám řekli, že můžete vzrušení nechat stoupat skrze celé tělo a orgasmus prožít v srdci?

Tabuizováním sexuality se malé děti učí prožívat vzrušení rychle a skrytě. Pocity strachu ze svého vlastního vzrušení v dětství vedou ke stažení těla a ke studu.

Západní pojetí sexuality nás učí sexualitu od srdce odpojit.

Dochází k oddělení prožitku v dolní části těla a v horní části těla.

Ve výcviku sexuologické práce s tělem jsme se učili 16 tipů masturbace.  Je jich samozřejmě mnohem víc, ale toto stačilo k tomu, abych pochopila, že potichu a rychle už opravdu nikdy nebude můj styl.

Proč? Protože výsledek je, ve srovnání s novým učením, naprosto o ničem.

Co nám uniklo?

Citlivá tkáň na genitáliích s tisíci nervovými zakončeními je připravena přinášet nám při dotyku příjemné pocity.  Vzrušení je obrovská síla. Když se tato síla pomocí stimulace vybuduje, je veliká škoda, nechat ji jen tak rozplynout. Daleko větší přínos pro nás je, když ji pomocí dechu posuneme do celého těla, abychom ji po zbytek dne mohli využívat.

Neuškodí ani pohyb.

Když se při sebepotěšení hýbeme, pohupujeme nebo tančíme, minimálně však stojíme, dáváme vzrušení možnost proudit všude tam, kam by se v sedě nebo v leže a bez pohybu nedostala. Rozvibruje se nám celé tělo. Orgasmus je silnější, prožitek hlubší a energie zůstává uložena v každé naší buňce.

Je to jako náboj.

Díky tomu jsme pak živí, nabití a vitální celý den. Máme více elánu, snadněji se rozhodujeme, máme více odvahy, větší kuráž, vyšší sebevědomí. Jsme jednoduše daleko silnější a připravenější zvládat život.

Začneme-li den masturbací, při které jsme v pohybu a dechem rozvádíme vzrušení do celého těla, výsledky se dostaví okamžitě.

Tak proč to nezkusit? Stojí to za to.

Jana Mašková Zimolová, CSB
Lektorka v oblasti sexuality a intimních vztahů