Intimně o sexu 1.díl: Předstíráte orgasmus a po nás chcete pravou lásku?

Větu z titulku jsem si nedávno přečetla v jednom facebookovém článku. A jako už tolikrát, znovu mě fascinovalo, jak moc naše životy ovlivňuje náš „úhel pohledu“.

Předstírat orgasmus je pro ženy velkým a příjemným dobrodružstvím

Autor článku má ze svého úhlu pohledu nejspíš dojem, že předstírat orgasmus je pro ženy velkým a příjemným dobrodružstvím. Myslí si možná, že je to dokonce baví! A co víc, že nejspíš ženy o orgasmus vlastně ani nestojí. Nemají o něj zájem. Prostě ho v určitém okamžiku „nahrají“, když už se jim milování zdá moc dlouhé, nebo je nudí, nebo se jim chce spát. Pokud jsou vzrušené, tak své vzrušení jednoduše vypnou, nafingují orgasmus a tím je pro ně celá záležitost uzavřená. Rozkoš, slast, extáze, jsou tahle slova vůbec ve slovníku takových žen?

Předstíraná ejakulace

A co muži, mohou ejakulaci předstírat? Zajímalo by mě, jestli se někdy autor článku zamyslel, jaké to asi je, předstírat orgasmus. Jaké důvody k tomu ženu vedou? Pokud je ale pro muže těžké představit si, že předstírají ejakulaci, bude pro ně zřejmě stejně těžké představit si, jak se žena cítí a co prožívá, když předstírá orgasmus.

Žena potřebuje třikrát víc času

Při milování máme my ženy někdy v hlavě nastaveny pomyslné hodiny. Odpočítávají nám čas do chvíle, kdy muž ejakuluje. Pokud muž se svou ejakulací neumí pracovat a určit si okamžik ejakulace sám, je to většinou nevypočitatelná záležitost. Pokud vyvrcholí dřív, než žena dojde k orgasmu, má žena většinou smůlu. A dobře to ví.

Žena musí k orgasmu dospět

Pro prožití úžasného orgasmu většinou žena potřebuje mít splněno několik podmínek. Nejdůležitější z nich je „být otevřená“. K tomu může přispět prostředí, atmosféra, milostná předehra a ČAS! 

Říká se, že žena potřebuje k uspokojení třikrát více času, než muž. Ideální cesta k výletu za nirvánou je pro ženu zažít nejdříve KLITORÁLNÍ ORGASMUS, poté ORGASMUS PŘES BOD G a pak může konečně přijít HLUBOKÝ VAGINÁLNÍ ORGASMUS – zatřesení země.

Nedokážeš mě uspokojit

Není to tak, že by ženy nestály o vyvrcholení. Že by pro ně jejich vlastní uspokojení bylo nepodstatné a nedůležité. Že by jejich sexuální touha byla slabší nebo mírnější. Ženy předstírají orgasmus proto, že nedokáží říct svému partnerovi „Nedokážeš mě uspokojit“. Z lásky, z empatie, z obav, že by mohly svého milého emocionálně zranit. Poškodit jeho sebevědomí. Nebo proto, že uvěřily v mýty s názvem „NESCHOPNOST DOSAŽENÍ ORGASMU“. A nikdy je nenapadlo, že by se s tím dalo něco dělat. Natož potom, že by jim s tím jejich milý mohl pomoci.

Pokračování najdete ZDE

Jana Mašková Zimolová, CSB

Lektorka v oblasti sexuality a intimních vztahů

www.terapiedotykem.cz

Facebook/Terapie dotykem